Diyetisyen Desteği

diyetisyen 2Kilo vermek, sağlıklı ve formda kalmak kavramlarıyla gerek günlük yaşantımızda gerek görsel ve yazılı basında sürekli karşılaşmaktayız. Söz konusu beslenme ve diyet olduğunda bu işin uzmanından faydalanmak, bilgi kirliliği önlemek için önemli bir adımdır. Doğru-yanlış diyet önerileri insanların kafalarında soru işaretleri bırakmakta, bu da çoğu kişide yanlış uygulamalara bağlı problemlerin oluşmasına zemin hazırlamaktadır.

Peki nedir bu doğru bildiğimiz yanlışlar? İşi uzmanına bıraktık yarattığı farklılıkla bir çok danışanın övgüsünü alan Diyetisyenimiz Burcu ÖZEN YEŞİL sizin doğru sandığınız yanlışları düzeltmek ve sağlıklı şekilde kilolarınızla vedalaşmanızı sağlarken, doğru beslenme alışkanlığı kazanmanızı sağlar. Üstelik katı kurallar ve bozulmayan psikolojinizle…

Diyetisyenizimin küçük tiyosuna bir göz atın, Vücut ağırlığınızdaki 1 kg artış sizin fazladandan 7000 kalori aldığınzındiyetisyen göstergesidir. Yaşınıza, boy ve cinsiyetiniz dikkate alınarak yapılan ölçümlerinizde fazladan 10 kilo olması ihtiyacınız olan kaloriden 70000 kalori daha fazla tükettiğinizin göstergesidir.

Her gün düşük bir değer olarak değerlendirilebilecek 200 kalori fazla alımla bile 1 yılda 10 kilo alabilirsiniz. Buna rağmen diyet yapmak istemiyor, motivasyon eksikliği yaşıyor olabilirsiniz. Halbuki doğru seçimlerle doğru beslenme alışkanlıklarına yönelerek fazla kilolarınızla vedalaşmanız mümkün. Her öğününüzden diyet yapıyorum psikolojisinde olmadan, küçük ama önemli değişikliklerle yaklaşık 100 kalori azaltabilirsiniz. Bu doğru beslenme tiyolarıyla sadece 3 ana öğünde toplam 300 kaloriden haftada 2100 kalori ayda ise fark etmeden 1 kg kaybedeceksiniz demektir.