Epilasyon

İlk olarak epilasyon ile ilgili birkaç tanım yapmak gerekirse;

lazer-epi-antalyaEpilasyon vücudunuzun herhangi bir bölgesinde olan kılın bitmesi için uygulanan bir yöntemdir. Epilasyon , çoğu zaman başarı ile sonuçlansa da kılın ne kadar azaldığı ya da ne kadar kaldığı kişiden kişiye değişen bir unsurdur. Örneğin; vücudunuzda en çok kıl olan bölgeyle en az kıl olan bölgeye bakalım.
epilasyonBu bölgelere yüz ve bacak bölgeniz diyelim. Bayanların yüz bölgesindeki kıllar %100 gitmeyebilir ancak bacak bölgenizdeki kıllar %100 gitme başarısı gösterecektir. Bunun sebebi ise; kıllar ne kadar yoğunluktaysa epilasyonunun o kadar faydalı olmasıdır.

Bıyık ve Kaş Epilasyonu: Kaş ve Bıyık bölgeleri bayanlar için çok hassas bir noktadır. Epilasyon sayesinde kişi, kaşın üstünde çıkan gereksiz kıllarından epilasyon sayesinde kurtulabilir ve aynı zamanda rahatsız olduğu bıyık bölgesi kıllarından da yine epilasyon sayesinde kurtulabilirler.

Koltuk Altı Epilasyonu: Koltuk altınızın kıllı olması durumunda terleme ve koku oldukça fazla olur ve bu nedenle neredeyse tüm insanlar koltuk altı kıllarından sürekli olarak rahatsızlık duyar. Koltuk altı epilasyonu yaptırmak kişiyi oldukça rahatlatan bir epilasyon türüdür ve kısa süre içinde çoğu koltuk altı kılından kurtulmanızı sağlamaktadır.

Karın Bölgesi Epilasyonu: Karın bölgesine yapılan epilasyonlar oldukça başarılı olunabilinen türden epilasyonlardır ve oldukça sık yaptırılmak istenilir. Epilasyonun ciddi bir yan etkisi olmamasından dolayı kişiler rahatlıkla tercih edebilmektedirler. Kılların yoğunluğuna göre başarı oranı artış ve azalma gösterir.

Genital Bölge Epilasyonu: Genital bölge epilasyonu tam olarak %100 sonuç vermesede kişiden kişiye değişiklik göstermesine rağmen rahatlıkla %80 oranında bir sonuç gösterir. Sık sık merak edilen ama sonuç edilmemesi gereken bir diğer konu ise genital bölge epilasyonunun herhangi bir sağlık problemi yaratmamamasıdır. Örneğin bazı insanların merak ettiği kısırlık, üreme ve cinsel fonksiyonel bozukluk gibi rahatsızların ileride oluşup oluşmamasıdır. Uzmanlarında belirttiği üzere bu tarz problemler yaşanmamaktadır.

Üst Bacak Epilasyonu: Sıklıkla uygulanan bir epilasyon türü olan Üst Bacak Epilasyonu oldukça iyi sonuç veren bir epilasyon türüdür. Ortalama olarak seanslar 45 dakika kadar sürer ve acı hissi çok azdır. Buna rağmen kullanılan çeşitli kremler sayesinde bacak uyuşturulur ve acı daha da aza indirgenir.

Alt Bacak Epilasyonu: Alt bacak epilasyonu bayanların sıklıkla kullandığı bir diğer epilasyon türüdür. Bayanlar sürekli olarak bakımlı gözükmek isterler ve bakımlı gözükmenin en önemli yollarından biri de pürüzsüz bir cilttir. Bu bakımdan bayanlar sıklıkla yaptırmaktadırlar.

Ayak Üstü Epilasyonu: Özellikle bayanların en rahatsız olduğu konu ayak ve el üzerindeki kıllardır. Bazı bayanların ayak üzerindeki kılları yoğunluktadır ve bayanların bu kıllardan kurtulmalarının kesin çözümü epilasyondur.